סוף סוף אח שאפשר לחבק


זמינות: במלאי

שם הסופר: אורית שוריס


שם המאייר: סטודיו שולמן


הוצאת אוריון


₪46 ₪32
מחיר בנקודות זכות: 4600
כמות:  
"פַּג הוּא תִּינוֹק שֶׁנּוֹלַד לִפְנֵי הַזְּמַן שֶׁהָיָה אָמוּר לְהִוָּלֵד בּוֹ. וּמִפְּנֵי שֶׁלֹא הָיָה לוֹ מַסְפִּיק זְמַן לִגְדֹּל וְלִצְמֹחַ בְּתוֹךְ הַבֶּטֶן שֶׁל אִמָּא, הוּא נוֹלַד קְטַנְטַן, קָטָן בְּהַרְבֵּה מִתִּינוֹקוֹת שֶׁעָבְרוּ תְּקוּפַת הֵרָיוֹן מְלֵאָה.
כְּמוֹ בִּזְמַן שֶׁאַתָּה קוֹטֵף פְּרִי בֹּסֶר יָרֹק מֵהָעֵץ, פְּרִי שֶׁעוֹד לֹא הִבְשִׁיל... כָּךְ גַּם הַפַּג הוּא תִּינוֹק שֶׁנּוֹלַד כְּשֶׁהוּא עֲדַיִן אֵינוֹ בָּשֵׁל לְחַיִּים מִחוּץ לַבֶּטֶן שֶׁל אִמָּא."
ספר ילדים זה מטרתו לסייע להורים ולאחים "הגדולים" בהתמודדות היום-יומית בתקופה שלאחר לידת פג. ההורים נדרשים להיערכות מיוחדת של כל המשפחה למצב החדש שנוצר, ובתוך כך עליהם להסביר לילדיהם הנבוכים את המציאות החדשה שהמשפחה עומדת מולה.
האחים "הגדולים" נשארים בבית כאשר אימא ואבא הולכים לבקר את התינוק החדש בפגייה. רק לעתים נדירות הם עצמם זוכים לביקור קצר במהלך האשפוז של אחיהם הפג. אחים "בוגרים" אלה (אשר עדיין אינם בוגרים רגשית בעצמם) עשויים לחוות תחושות של חרדה, קנאה ואף אכזבה הקשורות ללידה המוקדמת. הם בוודאי מוטרדים מהעובדה שהאח החדש לא חזר הביתה עם אימא, ומרגישים בחסרונה של האם, שמבלה הרבה מזמנה בבית החולים.
ספר זה מסביר לקטנים-בוגרים אלה את המצב בגובה העיניים ומהווה רשת תמיכה ועזרה עבורם בתקופה הלא-קלה של אשפוז אחיהם בטיפול נמרץ פגים.
בספר ניתן מידע ברור ומפורט לגבי הפג, מידע שעוזר להסיר ספקות ואי ודאות מלבם של האחים הגדולים, כאשר אחיהם התינוק נשאר "אי שם" במקום המסתורי ההוא, הפגייה, ואין להם אפשרות להיות בקשר יומיומי אתו.
על ידי הבאת הסיפור מפיו של אח גדול, כמוהם, הם יכולים להזדהות עם דמותו ולעבור יחד אתו את החוויות והרגשות שהוא עובר.
הספר מיועד לילדים בגיל 4-8.

כתוב חוות דעת

השם שלך:


חוות דעתך: הערה: HTML לא פעיל!

דירוג: רע           טוב

הקלד את הקוד המופיע בתמונה שלפניך:ספרי ילדים
סיפורת
ספרי שירה
עידן חדש