מעשה באוטוזבל


זמינות: במלאי

שם הסופר: רקפת עברי


שם המאייר: גילי א.רחמים


הוצאת הפקה עברית


₪54 ₪40
מחיר בנקודות זכות: 5400
כמות:  

מעשה באוטוזבל, ספר חדש על הילדים מרחוב מפלים שכל השבוע מצפים לבואה של משאית האשפה שבפיהם היא- אוטוזבל. עד ש...

בְּבֹקֶר רְבִיעִי אֶחָד  -

שֶׁקֶט וּדְמָמָה,

לֹא טִרְטוּר וְלֹא חֲרִיקָה.

מַתָּן הֵעִיר אֶת עִידָן וְשָאַל: "הַיּוֹם יוֹם רְבִיעִי?"

"כֵּן," עָנָה עִידָן, "מַה קָרָה?"

הַיְּלָדִים הִבִּיטוּ זֶה בַּזֶּה,

קָפְצוּ מֵהַמִטָּה וְדָהֲרוּ אֶל הַמִּדְרָכָה.

שָׁם כְּבָר חִכּוּ לָהֶם עִידֹו, מִיכָלִי, גַּל, מַעֲיָן וֶאֱיָלִי,

וְכֻלָּם שָׁאֲלוּ: "מַה קָרָה? מַה קָרָה?"        

                                             

לאן נעלמה משאית האשפה? הילדים מרחוב מפלים מצליחים לגלות לאן. הם פועלים יחדיו  ועושים מעשה כדי "שֶׁאוֹטוֹזֶבֶל  יַחְזוֹר לָרְחוֹב"..  

מה הם עשו? איך פעלו? תקראו ותגלו...           

רקפת עברי, אמא לארבעה: עידן (13), מתן (12) שהספר מוקדש להם, כילדים אהבו מאוד את משאית האשפה, הם וחבריהם היו מחכים בדיוק כמו בסיפור, לבואה של משאית האשפה ופעמים רבות נסענו אחריה מסביב לישוב לראות איך מתבצעת העבודה המרתקת. כמו בכל סיפור, גם כאן יש גרעין של אמת.  זהו ספרי השני. ספרי הראשון, החברים של הגשם ראה אור בחורף 2009 והוא אהוב על ילדים, הורים, סבים וגננות. החברים של הגשם הוקדש לבנותיי התאומות, נטע ועופרי (8) שפחדו מקולות החורף.

אני, כותבת, יוצרת, פועלת מילדות לשנות ולשפר ותמיד מאמינה שיכול וצריך להיות טוב יותר.וגם... יודעת שגם ילדים יכולים לחולל שינוי אם רק ירצו. בדיוק כמו שאני מילדות ועד היום תמיד רוצה שיהיה יותר טוב ולא מתעצלת לפעול ולנסות לשנות.

בעלי, רון, הוא נכדה של סופרת הילדים האהובה- מרים רות, מוכר כילד רון מהספר מעשה בחמישה בלונים ("לא נורא רוני רון זה סופו של כל בלון"), ממרים רות למדתי להיעזר בגננות, הורים וילדים כדי לדעת אם הסיפור טוב והיכן רצוי לשנות ולתקן. הכתיבה ערכה כשלוש שנים והסיפור הלך ונבנה, הלך והשתנה עם כל חודש שעבר. גננות הקריאו בגן, נתנו לי תובנות והערות ודחפו מאוד ליציאת הספר הגננות ציינו בפני את האפשרות לדבר על ימות השבוע הנמנים בספר, על מהי עבודה, מהי שביתה, למה שובתים? לעצור בספר במספר קטעים לפתח שיחה עם הילדים ולשמוע מהם, מה הם חושבים, לאן נעלמה משאית האשפה? לאן לוקחים את האשפה? למה לוקחים את האשפה? מה הם היו עושים אם משהו היה מפריע להם? אפשר להכין מכתבים מצוירים ואפשר להאמין שגם לילדים יש כוח והם יכולים לחולל שינוי אם רק ירצו. סיפור עם תנועה והמון נקודות לפתח ולחשוב יחד עם הילדים.

כתוב חוות דעת

השם שלך:


חוות דעתך: הערה: HTML לא פעיל!

דירוג: רע           טוב

הקלד את הקוד המופיע בתמונה שלפניך:ספרי ילדים
סיפורת
ספרי שירה
עידן חדש