עולמות מתנגשים


זמינות: במלאי

שם הסופר: ד"ר עמנואל וליקובסקי


הוצאת הוצאה עצמית


₪70 ₪70
מחיר בנקודות זכות: 7000
כמות:  

ספר זה הוא הראשון מבין ספריו של אחד מגדולי החוקרים בתחום התורה והמדע- ד"ר עמנואל וליקובסקי ז"ל. בספר מובאות תעודות היסטוריות ומסורות עם ממצרים ועד נורווגיה, ממקסיקו ועד לסין, המעידות על זעזועי טבע כבירים עלי אדמות וברקיע השמים בעקבות התקרבות גרם שמיימי לכדור הארץ בזמנים הסטוריים. וליקובסקי קשר ישירות בין אותו ארוע קוסמי לבין יציאת מצרים ו"שמש בגבעון דום". מייד עם פרסומו ב-1950 הוא הפך לרב מכר בארה"ב. הספר זעזע את הממסד האקדמי בהציבו אתגר לדעות המקובלות באסטרונומיה ועורר ויכוחים מדעיים בלהט השמור רק לפרדיגמות חדשות. במהלך העשורים הבאים רבות מן המסקנות האסטרונומיות אליהן הגיע וליקובסקי על סמך ניתוח כתבים עתיקים ומסורות עם הוכחו כנכונות. עקב כך וליקובסקי זכה להערכה והוזמן להרצות במכוני המחקר ובאוניברסיטאות המובילות בארה"ב. לאחר מותו ב-1979 גברו הקולות של מתנגדיו והם השתלטו על השיח המדעי אבל הויכוח לא שכך עד ימינו וככל שהממצאים ממשיכים להצטבר נראה כי הוא רק נעשה יותר רלוונטי.


"על ידי שבירת המחיצות בין המדעים השונים מגיע עמנואל וליקובסקי למסקנות שאליהן לא הגיע שום מדע בפני עצמו. זהו אתגרו האמיתי ודבר זה הוא ביסוד מחקריו ועקרוני להם." Harpers magazine.


הספר "עולמות מתנגשים" מוגש על-ידי שולמית וילקובסקי כוגן, בתו של ד"ר עמנואל וליקובסקי ז"ל וחברת המכון הבינתחומי למדע ותודעה - 'המטרה אמת'.

כתוב חוות דעת

השם שלך:


חוות דעתך: הערה: HTML לא פעיל!

דירוג: רע           טוב

הקלד את הקוד המופיע בתמונה שלפניך:עיון
סיפורת
ספרי שירה
עידן חדש