קו חיפה - ירושלים


זמינות: במלאי
פייסבוק

תאריך ההוצאה: 2015-07-01

שם הסופר: ישראל חינטייב


הוצאת חבר לעט


₪75 ₪60
מחיר בנקודות זכות: 7500

אפשרויות זמינות:


* סוג הקניה:כמות:  

"לאחר תכנונים רבים ותוכניות אין קץ, היא סוף סוף קיימת. זה לקח אמנם לא מעט שנים וגבה מאות מיליוני שקלים – שרובם נזרקו לפח בגלל תכנונים לקויים, בגלל מכרזים שהזוכים לא עמדו בהם, ועוד לא מעט סיבות שבגינן נערפו ראשים רבים – אבל בעיר העתיקה של ירושלים יש תחנת רכבת ראויה לשמה. אל התחנה ידהרו קרונות מתל אביב, מבאר שבע, מחיפה, מנהריה ומאילת, ויהפכו את האגן הקדוש לנגיש לכל אזרחי ישראל ולכל היהודים המעוניינים לבוא ולהטמין פתק בכותל מבלי לבזבז זמן מיותר ומאמץ ומבלי להוציא כסף מיותר על דלק, שמחירו מאמיר בלי גבול. בעבור שלושים שקלים יוכלו יהודי הארץ להיאסף מקצותיה אל לבה ולבקש מבוראם כל אשר חפצו."
"קו חיפה - ירושלים" הוא רומן ריאליסטי המתרחש בין ירושלים לחיפה. יהושע, נער חרדי ובנו של השר לענייני ירושלים בוחר להתגייס לצה"ל בניגוד לדעת אביו ולדעת הקהילה בה הוא חי. כצפוי הוא מגורש מהבית ועובר לשרת בצפון. ביציאותיו השבועיות לחיפה הוא מגלה את הרומן "האמן ומרגריטה". מרגע הכרותו עם הרומן חייו משתנים ללא היכר והוא מנתב את חייו לנתיב שאפילו הוא לא ציפה לו כשיצא בגלוי נגד אביו ונגד קהילתו. 
בעושר לשוני ותרבותי רב, פורש בפנינו ישראל חנטייב את סיפורה של הישראליות, דרך עיסוק פוליטי בסלילת רכבת בישראל. המעשה הבירוקרטי משמש כרקע לבחינת מערכות יחסים בין גברים ונשים, שולטים ונשלטים. המחבר הציב לעצמו כמשימה לסיים את סיפורה של עירשלם ופונטיוס פילאטוס שהתחיל ב"אמן והמרגריטה" של בולגקוב, ומתכתב עימו הספר שואב הן מן הספרות הישראלית, התנ"ך וממיטב הקלאסיקה הרוסית והוא בבחינת מעט המכיל את המרובה, ומשמש מצע לבחינת רעיונות לגבי  מהותה של הישראליות. 

 

כתוב חוות דעת

השם שלך:


חוות דעתך: הערה: HTML לא פעיל!

דירוג: רע           טוב

הקלד את הקוד המופיע בתמונה שלפניך:סיפורת
ספרי שירה
עידן חדש