סליחה, תקלה! דעיכתה של רשות השידור


זמינות: במלאי

שם הסופר: דן כספי


הוצאת צבעונים


₪87 ₪74
מחיר בנקודות זכות: 8700
כמות:  

רשות השידור היא גוף רב עצמה ורב השפעה בחברה הישראלית. גם בעידן של שפע ערוצים היא חולשת על 'קול ישראל' ועל שני ערוצי טלוויזיה. בתקציב שנתי של כמיליארד שקלים רשות השידור מעסיקה יותר מ - 5,000 עובדים, משדרת חדשות ומייצרת חדשות על עצמה.

הגורם העיקרי לדעיכתה הוא הפוליטיזציה. השידורים אמורים להתנהל בפיקוח ציבורי, אך לדרג הפוליטי יש מעמד של מפקח - על והוא מפעיל את המערכת הנורמטיבית הדואלית של התערבות במסווה של פיקוח ציבורי. מחוללי הפוליטיזציה מסתייעים במשברים הפנימיים ברשות השידור ומנציחים אותם, וכך הפוליטיזציה מתעצמת וזוכה ללגיטימציה נרחבת. רשות השידור היא דגם לפוליטיזציה גם במערכות מקצועיות אחרות, למשל במערכת ההשכלה הגבוהה, ומטרתה אחת היא - לנטרל איים של אופוזיציה לשלטון. סליחה, תקלה! דעיכתה של רשות השידור מביא כמה פרשיות של התערבות פוליטית: החשב החיצוני, הפעלת הערוץ הלווייני בערבית, הרפורמה ברשות השידור, המכרז למנהל הטלוויזיה, רכישת זכויות השידור של המונדיאל. מובאים גם מסמכים ומקורות להסברת התהליכים.

הספר מיועד לקהל משלמי האגרה, לסטודנטים, לחוקרים ולכל מי שמתעניין בתקשורת, בפוליטיקה ובמנהל ציבורי, בייחוד לכל מי שרוצה לדעת מה קורה ברשות השידור.

כתוב חוות דעת

השם שלך:


חוות דעתך: הערה: HTML לא פעיל!

דירוג: רע           טוב

הקלד את הקוד המופיע בתמונה שלפניך:עיון
סיפורת
ספרי שירה
עידן חדש