דרך המל"כ - מודעות לחיים כוליים (הוליסטיים)


זמינות: במלאי

שם הסופר: עדינה חיים


הוצאת אוריון


₪89 ₪71
מחיר בנקודות זכות: 8900
כמות:  
הספר "דרך המל"כ" הוא ראשון ויחיד מסוגו המרכז בתוכו מגוון רחב של שיטות לפיתוח המודעות העצמית. הפרקים בספר מוצגים כ-21 סדנאות  ברצף התפתחותי על בסיס התנסות בעבודה עם קבוצת מורים מבית ספר אורט מעלות בתהליך שנמשך שנתיים.
לספר מצורפים קלפים לעבודה חדשנית וייחודית (אישית וקבוצתית) והוא מיועד למגוון רחב של קהלים כגון: מנחי קבוצות, מורים, מדריכים, יועצים וגם לקוראים המתרגלים בעצמם בבית.
הספר עוסק בנושאים מהותיים בחיי היום יום, כמו בהתוודעות אל ה"אני" האישי, עבודת צוות, פיתוח מודעות לחשיבה חיובית, אמנות ההקשבה, משמעות הצבעים בחיינו, יצירתיות וחשיבה, מודעות ומנהיגות עצמית ועוד. הספר נולד מתוך צורך עז לצאת מעולם התוכן והשכל, בו אנו עסוקים מרבית הזמן, ולהיכנס לעולם המשמעות. המסע בדרך המל"כ הוא מסע של למידה והתנסות.
הספר זכה לביקורות טובות של יועצים ומנחים שקראו והתנסו בו, בתוכם אתי בן זיו, יו"ר ארגון היועצים הארגוניים בישראל - איפ"א. לדבריה, הספר מתאים ל:
1. מנחים שאוהבים גישותאלטרנטיביות, שהן כידוע – מקובלות היום על רבים (מח אחד, קינסיולוגיה, פסיכותרפיההוליסטית ועוד);
2. מנחים בראשית דרכם. ההסברים לוקחים אותם צעד אחר צעד;
3. מנחים שאוהבים תרגילים מסוגים שונים, החל מתרגילי הפשרה וכלה בהתנסויות אחרות. אתי בן זיו: "הגישה – שונה לגמרי מזו שלמדתי באוניברסיטת ת"א – לפני כ-20 שנה, אחד ההבדלים הגדולים ביניהן הוא למשל העיסוק בחיוב בלבד. ההתייחסות להתנגדות, לקושי היא דרך אלמנטים של צמיחה וקבלה – הלקוחים מהמזרח הרחוק. גם מקומו של המנחה דומה יותר למקומו של המאסטר, המדריך הרוחני המזרחי, ומרוחק פחות מהמנחה בגישות הדינאמיות."
הקלפים המצורפים לספר עוצבו על ידי קרין חיים, בתה הצעירה של מחברת הספר. עבודה עם קלפים ידידותיים אלה נועדה לעזור לנו להבין את עצמנו טוב יותר ולדעת מהם "הכפתורים" המניעים אותנו, מה בולם את התקדמותנו ומה מקדם אותנו. בספר כלולות הנחיות לעבודה עם קלפים אלה.
עדינה חיים, מורה , מחנכת ורכזת החינוך החברתי באורט מעלות, מנחת סדנאות להתפתחות אישית ולפיתוח צוותים, בעלת תואר שני בחינוך, מטפלת במוח אחד, קינסיולוגיה חינוכית ויישומית, דמיון מודרך ופסיכותרפיה הוליסטית, כותבת בהקדמה לספר: "במהלך חיינו  אנו שותפים למסע מופלא. לעתים אנו משמשים  בו כמורי דרך לאחרים, לעיתים אחרים מורים בו את דרכנו, ופעמים רבות אנו חווים את שני התהליכים יחדיו..."
הספר מציע לקוראים אלטרנטיבה לחשיבה ולהתבוננות על חיינו האישיים והמקצועיים  מזווית אחרת וכלים מעשיים להתפתחות וצמיחה.
 
 

כתוב חוות דעת

השם שלך:


חוות דעתך: הערה: HTML לא פעיל!

דירוג: רע           טוב

הקלד את הקוד המופיע בתמונה שלפניך:סיפורת
ספרי שירה
עידן חדש