שפוי בדמשק


זמינות: במלאי

שם הסופר: אמנון שרון


הוצאת אוריון


₪82 ₪35
מחיר בנקודות זכות: 8200

אפשרויות זמינות:


* סוג הקניה:כמות:  
סיפורו המרתק והמצמרר של אמנון  שרון, קצין צה"ל שנשבה במלחמת יום הכיפורים ונכלא בכלא הסורי בדמשק במשך כ-8 חודשים יחד עם טייסים, שריונאים, ואנשי חי"ר. בספרו מספר המחבר על הסבל והעינויים שעבר בחקירות הקשות והאכזריות בכלא הסורי. כמו כן מתאר את התנהלות המלחמה כפי שחווה, מתוך שדה הקרב ואת התנהגותם החפוזה של המפקדים שניהלו אותה, תוך שהוא מנתץ מיתוסים שרווחו בה.
בד בבד נחשף גם סיפורה המופלא והבלתי ידוע של "חטיבת מילואים 179" ופלוגת הטנקים עליה פיקד שהייתה הראשונה  לעלות ולבלום את הכוחות הסוריים ברמת הגולן ושרבים מהם שילמו בחייהם, וכעת הוא משמש כפה להם ולמשפחותיהם.
הספר "שפוי בדמשק" הוא מסמך ייחודי ובלתי נשכח על נחישות לעמוד מול אויב ועל  כוח הרצון להמשיך לחיות.
על המחבר:  אלוף משנה במיל'  אמנון שרון יליד 1947 שימש בצה"ל בתפקידים בכירים.  בין תפקידיו היה הראשון שביצע את הניסויים המבצעיים על טנק "המרכבה" שחלקים נכבדים ממנו בנויים  על-פי מידות גופו.
 
אמנון שרון: "מאז ומתמיד היו החיים בעיניי ערך עליון. גם בסוריה, בעינויים הקשים ביותר, דמיינתי לעצמי שאני עומד על פי תהום עמוקה, נאחז בקצות אצבעותיי, מנסה להתרומם וצועק 'אני רוצה לחיות, אני לא רוצה למות.' בעזרת כוח הרצון ובעזרת האמונה הצלחתי לצאת מן התהום, ולמרות המשא הכבד של הפגיעות בגוף ובנפש אני רואה תמיד את האור שבקצה המנהרה. בהרצאות שאני עורך ביחידות צבא, בבתי ספר, בחוגי בית ובפני קהל מכל מגוון האוכלוסייה, אני מדגיש את ההבדל בין 'מקווה' לבין 'מאמין'. בעיניי ה'מקווה' הוא פסימיסט כי הוא רואה שחורות, ובשל חוסר ביטחונו הוא מקווה לטוב. לעומתו ה'מאמין' הוא אופטימיסט, הוא רואה את האור ואת הטוב שאפשר להפיק מכל רע.
בכלא למדתי להאמין באלוהים, באלוהים הנמצא בלבו של כל אדם הרוצה לקבלו, כי מי שעוזר לעצמו – אלוהים עוזר לו. האמנתי שגם אם יש קשיים, גם אם המצב נראה ללא מוצא, משהו בוודאי יקרה והפתרון יימצא."

כתוב חוות דעת

השם שלך:


חוות דעתך: הערה: HTML לא פעיל!

דירוג: רע           טוב

הקלד את הקוד המופיע בתמונה שלפניך:סיפורת
ספרי שירה
עידן חדש