אודותינו

 

מטרת האתר:

אתר alefbest הוקם למען הסופרים ומטרתו המרכזית היא לשפר משמעותית את מצב התמלוגים המשולמים לסופרים בישראל.

שוק הספרים בישראל סובל מזה שנים מתהליך שיווק ומכירה המערב מספר רב של ידיים, הנוגס מאחוזי הרווח של מחבר הספר. הסופר, שלא פעם אף נושא בנטל מימון הפקת הספר, הוא הסובל העיקרי של תהליך זה. אליו מצטרפות גם הוצאות הספרים שהיו מעוניינות להציע לסופר רווחים נאים יותר ובכך בוודאי ייהנו גם הן מסופרים מרוצים יותר ורבים יותר אשר יוציאו את ספריהם בהוצאות.

 

אתר alefbest בא לפתור את הבעיה הזאת ועל כן מכל מכירה של ספר באתר ייהנה הסופר מ 70 אחוז מהמכירה.

 

האני מאמין של האתר:

אנחנו, מייסדי האתר, מאמינים שהגיע השעה לחולל שינוי זה בשוק הספרים הישראלי. אנו מאמינים כי הגיע השעה שסופרים יזכו לתמלוגים הוגנים על עמלם ושהדבר אפשרי. הוא אפשרי היום יותר מתמיד משתי סיבות:

א.    הטכנולוגיה משתנה.

1.    האתר מעמיד פלטפורמה אינטרנטית ידידותית ונוחה המאפשרת לכל סופר להעלות בעצמו, או בסיוע שלנו ללא תשלום, את הספרים שלו. באמצעות האתר יוכל הסופר לעקוב בפשטות אחר הזמנות הספרים, כאשר הוא יקבל הודעה למייל על כל קניית ספר.

 

2.    עולם עצום של ספרים אלקטרוניים נפתח בזכות האתר לקהל הסופרים. האתר מאפשר מכירת ספרים אלקטרוניים והופך את הספר שלכם לזמין עבור רבבות קוראים פוטנציאליים שלא היו מגיעים אל הספר שלכם בדרך אחרת.

3.    עולם האינטרנט פותח אפשרויות הפצה חדשות ומתקדמות שלא היו עד לאחרונה. הספרים שלכם יכולים להיות מופצים בפייסבוק, גוגל+, פורומי קריאה ובכל רחבי האינטרנט היום. אתר אלף בסט מעמיד לרשות הסופרים רשת מפיצים הממומנת ע"י האתר, בה יפיצו גולשים רבים את ספריהם של הסופרים ברחבי האינטרנט.

 

ב.     הסופרים רוצים הכרה ותמלוגים הגונים.
הצורך לסופרים רבים מוכר והם חווים את חסרונו של אתר כזה כבר זמן רב.

 

על היזמים:

המיזם האינטרנטי הינו שותפות בה שותפים:

אורלי לוי, מבעלי הוצאת אוריון, פועלת מזה 25 שנה בשוק הספרים בארץ.

עובד הישראלי, עוסק בפיתוח מערכות תוכנה מזה 25 שנה, ועוסק בכתיבה.

שניהם, מאמינים שאפשר לעשות את זה אחרת, והפעם לדאוג לסופרים ולהוצאות הספרים באמת.