קריאת ספרים באינטרנט

אנחנו יכולים להיות בטוחים, שגם מאות שנים אחרי שהודפס הספר הראשון, איש לא חשב שהקונספט של קריאת ספרים ישתנה ויעבור מספרים בכריכה עבה או דקה עם נייר עליו מודפס המלל, אל ספרים שמופיעים על מסך וניתן לקרוא אותם בלי להעביר דף, אלא רק לגלגל את האצבע על פני המסך או על פני העכבר. ובכן, הגענו לימים חדשים. 
קריאת ספרים באינטרנט מושכת אליה לא מעט קוראים, צעירים ומבוגרים. חלקם עושים זאת לפני שהם מבצעים רכישת ספרים באינטרנט, על מנת לקרוא את התקציר או חלק מהספר, יש מי שקורא את הספר במלואו או בחלקו דרך האינטרנט, ורק לאחר מכן ניגש לתהליך של קניית ספרים באינטרנט, במטרה שיהיה לו את הספר גם פיזית בבית. 
לקריאת ספרים באינטרנט יש יתרונות רבים ואנחנו נציג כמה מהם. ראשית, היכולת לקרוא את הספר מכל מקום. ביום בו הופיע הסמארטפון בעולמנו (וכבש אותו יש לומר) ולאחר מכן הטאבלט, אנחנו לא צריכים להחזיק ספר ביד. אנחנו יכולים להשתמש בסמאטרפון או בטאבלט בשביל למצוא ספרים לקריאה באינטרנט ולקרוא אותם. 
שנית, מי שמתקשה בקריאה, יכול להשתמש בכלים שונים שיכולים להגדיל את הפונטים לגודל המתאים לעין. דבר זה כמובן בלתי אפשרי בעת קריאת ספר מודפס. אז יש צורך להשתמש בזכוכית מגדלת לשם קריאת פונטים קטנים. 
שלוש, אם אנחנו רוצים לקרוא ספר בשפה שאין אנחנו מכירים, יש לנו מספיק כלים שיתרגמו עבורנו את הספר. אומנם זה קיים גם כשאנחנו קוראים ספר מבחינה פיזית, אך בקריאת ספרים באינטרנט הכלים הרבה יותר נוחים, פשוטים וזמינים. 
ארבע, בלא מעט מקרים, אנחנו יכולים לשמור את קובץ הספר על המחשב, ולקרוא אותו מתי שנוח לנו. הוא לא תופס מקום, ולא מפריע לנו. אנחנו יכולים להעביר אותו הלאה בלי בעיה וכדומה. 
חשוב לציין קיימים לא מעט אתרים בהם יש ספרים לקריאה באינטרנט, כולל ספרים ייעודיים (קרי אתרים בהם בעל האתר העלה את הספרים שלו לקריאה), ספרים כלליים ועוד. היום אפשר למצוא גם ספרי מחקר רבים, מה שעוזר מאוד לסטודנטים ולחוקרים בעת שהם מבצעים עבודות מחקר ברמות שונות. 
אחד הדוגמאות הטובות לאתר קריאת ספרים באינטרנט ורכישתם, הוא אתר אלף בסט ספרים. שם תוכלו למצוא מגוון ספרים שמעלים סופרים שונים, אותם תוכל לקנות ולקרוא באופן אלקטרוני בכל מקום ובכל שעה בה תבחרו. על כל ספר שתחפצו יש חוות דעת של גולשים וניתן לקרוא חינם תקציר של הפרק הראשון מתוך הספר.