קניית ספרים

אחד הדיונים המרתקים שאירעו בשנים האחרונות, הן במדורי התרבות והן במדורי הכלכלה, עסק בכל התחום של מכירה וקניית ספרים. 
כידוע עולם של מכירת ספרים השתנה לשני כיוונים, אשר ניתן להגדיר אותם מנוגדים. מצד אחד, חנויות ספרים קטנות נעלמו כמעט לחלוטין מהנוף הישראלי, בזמן ששתי רשתות גדולות תפסו את מקומן. אלו החלו להופיע בכל קניון ובכל מרכז עירוני, החלו ביצירת מבצעים של ספרים בזול , כולל מבצעים של 4 במאה וכדומה, מה שהוזיל באופן דרמטי את עלות הספר לצרכן אך הסופרים נפגעו מכך קשות, כי הם לא הרוויחו דבר, זה גרר את החוק הספרים שקבע שלא ניתן להכניס ספרים חדשים למבצעים אלא יש למכור אותם במחיר רגיל. 
השינוי השני שחל בעולם של מכירה וקניית ספרים הוא, הופעתן של חנויות ספרים באינטרנט. אנחנו יכולים למצוא היום שלכל רשת יש חנות ספרים באינטרנט אך מולן מתמודדות לא מעט חנויות עצמאיות, שאין להן חנות פיזית אלא רק חנות אינטרנטית. חנויות אלו צברו קהל גולשים נאמן, שמעדיף לא ללכת לחנויות של הרשתות הגדולות ולהשאיר את כספם בקרב חנויות עצמאיות, קטנות ונעימות יותר, במיוחד כשמדובר על חניות שמציגות ספרים למכירה ברשת. 
יש לחנות אינטרנטית כמה יתרונות על פני חנויות רגילות, פיזיות. ראשית, הן לא חייבות להחזיק כוח אדם גדול, הן לא צריכות להחזיק גם שטח גדול (יש חנויות שעובדות אפילו מהבית של הבעלים), הן יכולות למכור את הספרים במחיר מוזל יותר ודבר מאוד משמעותי מבחינת הצרכן, הן יכולות למכור ספרים נדירים ולא חייבות ללכת רק על רבי מכר חדשים. 
בעוד הצרכן הפסיד מהשינוי הראשון שחל בעולם הספרים. זה דורש הסבר כי לכאורה הוא הרוויח מבחינה כלכלית כי הוא שילם פחות על ספרים, אך מצד שני הוא הפסיד כי סופרים רבים ויתרו על הוצאת ספרים בגלל הרווח המינימאלי שהם עשו, וכן הצרכן נאלץ להתמודד עם מצב שהחנויות מציגות, בדרך כלל, רבי מכר וספרים חדשים, קשה מאוד למצוא ספרים ישנים ונדירים. כאן נכנס הרווח של הצרכן מהשינוי השני. שינוי זה הביא לכך, שהוא יכול ליהנות ממבחר הרבה יותר גדול של היצע לקניית ספרים, הוא נהנה מהאפשרות לרכוש ספרים בכל זמן נתון מהבית, בדרך כלל במחירים זולים (יש  לציין שעל מחיר הספר, הוא צריך להוסיף את עלות המשלוח), הוא יכול לבצע את הרכישה בזמן שנוח, בתנאים שנוחים לו. 
אם אתם מחפשים חנות לקניית ספרים באינטרנט, שהיא גם מציעה מגוון רחב של ספרים וגם משרתת את האינטרס שלכם ושל הסופרים, אתם מוזמנים לפנות לאלף בסט ספרים, חנות אינטרנטית שמתבססת על הרעיון לפיו, הסופרים יכולים לעלות את הספר שלהם, והצרכן יכול לרכוש אותו במחיר מוזל. כך כולם מרוויחים.