ספרים לנוער

פעם, כשאנחנו היינו ילדים או בני נוער, היה קשה מאוד לתפוס אותנו בלי ספר ביד או בתיק. לא משנה אם היינו בבית, בבית הספר, בתור במרפאה או באוטובוס. לנו לא היה סמארטפון לשחק איתו, לא היה לנו וואטסאפ או פייסבוק, במקרה הטוב היה לנו וולקמן. וולקמן וספרי פנטזיה או ספרים אחרים שהיינו צוללים לתוכם. 
למרות שחל גידול עצום בכמות הספרים שיוצאים מדי שנה וכן, כך נדמה, שחל גידול עצום במספר חנויות הספרים וכן על המדפים של ספרים לנוער, ישנה טענה שכמות בני הנוער שקוראת ספרים פחתה. אפשר בהחלט להבין את הטענה הזאת ואפילו לאמץ אותה. ההסברים לכך הם רבים. 
במקום ספרים לנוער, בני נוער מעדיפים לגלוש באינטרנט, שם הם מקבלים את המידע בצורה הרבה יותר מהירה, קלילה, שם הם מרגישים פעילים יותר (בכל זאת כשקוראים ספר, אנחנו לא שותפים מלאים, כשאנחנו גולשים באינטרנט, אנחנו יכולים להגיב, לקיים דיאלוג וכדומה), להסברים אלה אפשר להוסיף שלוש הסברים נוספים, הראשון, באינטרנט בני הנוער מקבלים את הסיפור עם תמונות וסרטונים, השני, עם כל הכבוד אפילו לרשימת ספרים מומלצים, בשביל לשבת ולקרוא, צריך סבלנות וריכוז. היום שיש כל כך הרבה היצע, סף הריכוז והסבלנות פוחת, הסבר שלישי, פחות הורים דורשים מהילדים שלהם שישבו ויקראו. 
כאן הדבר המהותי. בזמן שהורים כן קוראים, הם לא דורשים את זה מהילדים שלהם. ברגע שהם לא דורשים ולא מצפים, אז הילדים מוותרים. יהיו שיאמרו זה לא כל כך נורא, שכן הם מקבלים את המידע שכתוב בספרים, דרך מקומות אחרים. אך זה לא כך. יש דברים שרק ספרים יכולים להעביר. לא משנה אם מדובר בספרי פנטזיה, ספרים רומנטיים או ספרי מתח. ראשית, את השפה היפה, שנית את המידע, הוא הרבה יותר מפורט כשהוא מופיע בספרים מאשר אם הוא מופיע באתר אינטרנט או בסרט, שלוש, את היכולת לדמיין. כשילד או נער קורא ספר, הוא צריך לדמיין את התמונה שהוא קורא. כשהוא רואה סרט בקולנוע או סרטון באינטרנט, הוא לא צריך לדמיין דבר, מגישים לו את זה. החשיבות של הדמיון לחיינו היא עצומה, רק מהדמיון אנחנו יכולים להתפתח ולפתח דברים, ליצור ולעשות. 
אז אם אתם מחפשים ספרים לנוער, אתם מוזמנים ליצור קשר עם אלף בסט, כאן תוכלו למצוא מגוון ספרים לנוער וכן למבוגרים, ספרים שנמכרים ישירות מהאתר לצרכן, בלי תיווך, כך שהסופרים מרוויחים את כספם באופן ישיר מהמכירה ואתם, הצרכנים, נהנים ממגוון ספרים ברמה גבוהה מאוד.