ספרי קריאה

כאשר אנחנו נכנסים לחנות ספרים, ולא משנה אם מדבר בחנות ספרים פיזית שנמצאת ליד הבית או חנות ספרים באינטרנט, אנחנו יכולים למצוא, מן הסתם, מבחר גדול של ספרי קריאה. החל מספרים שמתאימים לילדים, נוער, מבוגרים, ספרים רוחניים, ספרי פנטזיות, פרוזה, שירה ועוד. 
השאלה הגדולה שאיש לא עדיין הצליח לענות עליה או לפחות לתת תשובה סובייקטיבית, מה הופך ספרים לספרים טובים.  כמובן שזו שאלה של השקפה וטעם, יש מי שימצא בספרי מדע בדיוני את כל עולמו ויש מי שימצא בספרי היסטוריה את כל הטוב שבספרים. קוראים מגוונים יעדיפו ספרי קריאה מסוגים רבים, כך הם מתפרשים על פני עולמות נרחבים, לומדים להכיר תחומים חדשים ומגלים רעיונות שונים. 
היופי בחנויות ספרים ובפרט בחנויות לספרי קריאה באינטרנט הוא, שניתן למצוא מגוון רחב של כל הספרים וכן ניתן למצוא המלצות ורעיונות לספרים טובים. וכאן המקום להסביר כיצד נוהגים חנויות ספרים לבחור ספרים טובים ולהמליץ עליהם ללקוחות שלהם. 
יש כמה מדדים על פיהם עובדים מרבית חנויות הספרים. המדד הראשון הוא כלכלי. ישנם סופרים שידועים בכך שהם מוכרים יותר מאשר סופרים אחרים, ולכן עדיף לאותן חנויות להמליץ עליהם. אין זה אומר בהכרח שהספרים שלהם פחות טובים, הרי העובדה היא שהם מוכרים. אם הם מוכרים, אז הציבור אוהב את הספרים שלהם, ואם כך, אזי שהם טובים, לפחות בעיניי הקהל הרחב. יש מדד כלכלי שני והוא שבחנויות ספרים רבות, נהוג להמליץ על סופרים שמגיעים מטעם ההוצאה אותה מייצגת אותה חנות, אך זה כבר עניין שמרבית הצרכנים אינם מתעסקים ואינם מודעים אליו.
מדד אחר, הוא מדד הביקורות. בישראל יש מספר עיתונים ואתרי אינטרנט בהם ניתן לקרוא ביקורות על ספרי קריאה שונים. חנויות ספרים ואתרים שמוכרים ספרים, משתמשים באותן ביקורות בשביל למשוך לקוחות. בדומה לאופן בו בתי קולנוע נוהגים למשוך צופים לסרטים מסוימים. אם המבקר הוא בכיר ומוכר, אז לא מעט לקוחות יבקשו לקנות את הספר עליו הוא המליץ. 
מדד אחרון הוא רצונם של חנויות ספרים לקדם ספרי קריאה מסוימים, זה יכול להיות מסיבות של יחסי ציבור, זה יכול להיות כי הסופר הוא דמות ציבורית מוכרת, וזה  יכול להיות בגלל סיבות אחרות, אז נמצא אותם על המדפים בכניסה לחנות או בעמוד הראשון באתר החנות למכירת ספרי קריאה. 
אם אתם מעוניינים לרכוש ספרים, ספרי קריאה, עיון ואחרים, עם המלצות של גולשים, אתם  מעוניינים להיכנס לאתר אלף בסט ספרים, שם ניתן למצוא מגוון רחב של ספרים מכל הסוגים. באתר תוכלו גם לקרוא את התקציר הספר כולל תקציר הפרק הראשון שלו.